Langų Pasirinkimas

Dažniausiai pasitaikančios pirkimo klaidos arba kaip nepasirinkti „blogo“ lango

Pirma: atkreipkite dėmesį į tai, kas akcentuojama reklamoje. Atidžiau peržvelgę dešimtis reklamų nustebsite, kad daugumoje jų nėra kalbama apie pačius langus arba atitinkamas tų langų savybes, lemiančias gaminio kokybę. Pirkėjas paprasčiausiai masinamas dalykais, kurie jokiu būdu nenulemia langų kokybės: žemiausia kaina, nuolaidos, akcijos, prizai, firmos vardas,lyderiavimas, ilgas buvimas rinkoje, šalis gamintoja….ir t.t.

 

Be to, dauguma išvardintų masalų būna tik apgaulingi reklaminiai triukai. Pavyzdžiui, žemiausia kaina iš tiesų nėra žemiausia. Tuo įsitikinti galima paskambinus besireklamuojančios įmonės konkurentams. Tuo tarpu kaina su didele nuolaida bus lygi kainai kitoje langus parduodančioje įmonėje galiojančiai įprastai kainai. Reikėtų pastebėti, kad kai kurios nuolaidų akcijos tęsiasi metų metais ir yra pakeičiamos tik jų pradžios bei pabaigos datos. Tai daroma tik todėl, kad jūs nesigilintumėte ką perkate, o skubėtumėte įsigyti, neva, gerą daiktą, kol dar nesibaigė „nesibaigianti“ akcija. Vieniems tai gali pasirodyti smulkmenos, bet patirtis rodo, kad įmonės, apgavusios vartotoją, smulkmenose dažnai nesibodi apgauti dar ne kartą ir ne smulkmenose.

 

Antra: nepasiduokite minčiai, kad visi langai yra vienodi. Panašios reklamos ir produkto savybių nežinojimas žmogui sudaro klaidingą įspūdį, jog visi produktai yra vienodi, todėl reikia surasti tik mažiausiai kainuojantį ir jį įsigyti. Tiesa yra kitokia – langai yra gaminami iš įvairių profilių ir apkaustų, skirtingų stiklų, tarpinių, daugumos kitų smulkių detalių. Ir detales, ir pačius langus gamino skirtingomis staklėmis, skirtingomis technologijomis, skirtingos kvalifikacijos darbuotojai… Tai ar gali galutinis produktas visur būti vienodas?

 

Trečia: nepirkite langų telefonu. Ar daug prekių perkate telefonu? Ne, net ir pirkdami kasdieninius daiktus – maisto produktus, avalynę, drabužius. Nors pirmojo būtinumo prekės kainuoja nedaug, o jų galiojimas labai trumpas, vis tiek pirmiausiai pirkinius apžiūrite, įvertinate. Todėl, manome, kad daiktas, kuris turi tarnauti visą gyvenimą (geri langai tarnauja 30-40 metų ir dar ilgiau), negali būti perkamas, jo neapžiūrėjus arba pasirenkamas, pagal telefonu pasakytą kainą. Tokiu atveju, nuvykus į įmonę lauks staigmena – paaiškės, jog kaina visai kitokia, nes kažkodėl skaičiuota ne ta komplektacija, ne tas dydis, neįtrauktas PVM, montavimo bei atvežimo darbai ir taip toliau… Dažniausiai toks langas bus prasčiausios komplektacijos ir iš pigiausių, ne itin kokybiškų medžiagų. Ar tokio lango jums reikia?

 

Ketvirta: pasidomėkite kokį langą jums siūlo. Dauguma žmonių sako – „aš nesu specialistas. Tai kaip išsiaiškinsiu ar kokybišką langą man siūlo?“. Iš tiesų lango kokybę lemia daug veiksnių – gamintojų žinios, staklės, technologijos, komplektacija. Daugumos veiksnių Jūs neišsiaiškinsite, bet ir ne specialistas gali nustatyti tai, iš ko tas langas bus pagamintas.

 

Tam ir sukurta Langų akademija, kad padėtų Jums išsirinkti pageidaujamus gaminius.